Как здорово, что в EditorsCamp главреды собрались

*- практично переспів відомої туристичної пісні

20 головних редакторів лідируючих регіональних газет відпочивали та вчились просто-неба на минулому тижні в бухті Ласпі (Крим).- Це дуже успішний старт абсолютно нового формату життя медіаспеціаліста, який поєднує і корисне, і приємне одночасно, - розповідає Голова ради директорів Асоціації Незалежних Регіональних Видавців України Олександр Човган (RIA). - До шостої вечора всі учасники EditorsCamp відпочивають на морі, мандрують горами, а з шостої до опівночі ми працюємо коло вогнища та фліп-чарта. Модератори - одні з найкращих фахівців Східної Європи - Mirek Kowalsky (група проектів Moje Miasto, Польща) та Iгор Гривня (Gazeta Olztynska).

Цього разу ми вчились разом з Читачами створювати гіперлокальний контент в print- та online-версіях. Це дуже широка тема, адже зараз Читач набагато розумніший та вимогливіший, ніж десять років тому. Сьогодні він  може вибрати свій канал інформації - і в інтернеті, і на телебаченні, і на радіо, і в пресі, і в глянці. І дуже важливо не лише покращувати до безкінченості контент, але й створювати його разом з Читачем.

Гліб Головченко, директор Коледжу преси та телебачення: "Я вперше був учасником літнього табору редакторів. Вражений! В Україні вже є надійні паростки незалежної вільної преси. Редактори найкращих недержавних газет вже по-іншому дивляться на свою справу. Ще 15 років тому, коли створювався Коледж преси та телебачення, таких просто не було. Але сьогодні ми маємо надію, що ми отримаємо надійних партнерів у
співпраці у підготовці кадрів для недержавного сектору медіа. А за тематикою обговорень під час табору вже зрозуміло, що українські видавці вже не будуть стояти осторонь від світових інноваційних процесів".

Вікторія Кучурка, інформаційне агентство "Центр медіа": "З приводу висвітлених перспектив та супутніх з ними проблем враження наступні: по-перше, рекомендовані заходи із розвитку газет - це справа не легка, але вона важлива та необхідна; по-друге, рада знайомству з "зубрами" медіабізнесу".

Наступний EditorsCamp редактори планують провести на Хорватському острові в серпні 2010 року та запрошують приєднатись усіх бажаючих ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ). Адже витрати на залучення кращих фахівців розподіляються на всіх учасників (близько 3000 грн на кожного); донори наразі видавців не балують.

Максим Зотов, головний редактор RIA (Вінниця) ділиться досвідом мультимедійної роботи журналістів RIA з колегами

Максим Зотов, головний редактор RIA (Вінниця), ділиться досвідом
мультимедійної роботи журналістів RIA з колегами

власники газет-редактори Богдан Загайський ("Молодий Буковинець"),
Станіслав Журило ("Вечірні Черкаси"), Олександр Бриж ("Донбасс")
в захваті від заходу

одні з найкращих фахівців східної Європи - Mirek Kowalsky (група
проектів Moje Miasto, Польша) та Iгор Гривня (Gazeta Olztynska)
модерують український EditorsCamp навіть опівночі

 ...а до 18.00 - яхти та відпочинок!

Михайло Новицький, власник і редактор "Гривна"(Херсон):
- Таки цікаво! :)