Преса змусила розслідувати напад на журналіста. Чи виправилась ситуація в цілому ?

28 червня 2009 року у місті Рівне вчинено напад на Віталія Голубєва, головного редактора Видавничого дому "ОГО" ведучого суспільно-політичних програм на телеканалі "Рівне1". Тоді троє невідомих нападників забрали мобільний телефон, гроші, банківські картки та посвідчення журналіста. Потерпілого зі струсом головного мозку та забоями госпіталізували в нейрохірургічне відділення Рівненської міської лікарні.

Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України одразу ж звернулась із відкритим листом до Міністра внутрішніх справ та Верховної Ради України. Якихось свідчень щодо можливого зв’язку нападу із професійною діяльністю пана Голубєва не було. Проте занепокоєння викликав хід розслідування справи правоохоронцями. Більше десяти випадків насильства над журналістами було зафіксовано до того, і жодного разу слідство не дійшло логічного завершення.

Відкритий лист опублікували 11 найбільших регіональних газет, що входять до Асоціації. Це змусило правоохоронців ретельніше підійти до розслідування. Крім того, справа перебувала (і надалі перебуває) на контролі в Генеральній прокуратурі та в Комітеті Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Такий ретельний підхід нарешті дав результат. Особи винних встановлені і справа передана до суду. Наразі сам пан Голубєв задоволений ходом слідства. Все ж медіа спільнота очікує чим все завершиться: чи будуть винні покарані та чи будуть остаточно з’ясовані мотиви нападу ?

А головне, наскільки ефективно діятимуть правоохоронці надалі ? І не лише при розслідуванні справ за участі журналістів, а й будь-кого.