Видавничий бізнес в регіонах вести легше не стало, але тиск місцевої влади на видання трохи зменшився

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) за підтримки проекту «У-Медіа» в Україні отримала результати галузевого дослідження складності ведення газетного бізнесу в регіонах. Якщо під час першого, квітневого, дослідження було опитано 27 видавців регіональних газет з 22 областей України, то у травні вже 29 видавництв з усіх регіонів України взяли участь в моніторингу. Більшість опитуваних є членами АНРВУ.

Згідно отриманих даних ситуація з умовами ведення бізнесу не змінилася: 41% видавців та директорів регіональних газет відзначили, що ведення видавничого бізнесу в травні ускладнилося через дії органів влади. Такі ж дані були і у квітні.
При цьому слід відзначити, що кожного разу видавці повідомляють про нові перешкоди для роботи як з боку органів місцевої влади, так і з боку державних установ.

Трохи зменшилися спроби з боку органів місцевої влади впливати на редакторів / журналістів: у травні 17% видавців проти 19% у квітні вказали на це в анкетуванні.

Практично зникли випадки, коли розповсюджувачі преси відмовлялися брати для розповсюдження видання з публікаціями критичних матеріалів про органи влади (3,5% у травні, проти 7,5% у квітні). Але видавці відзначають, що перед виборами до місцевих органів влади ситуація може суттєво погіршитися.

Оксана Бровко, виконавчий директор АНРВУ: «Відтепер, наші щомісячні моніторинги будуть друкуватися у всіх регіональних виданнях членів АНРВУ – лише спільними діями та розголосом проблем ми зможемо їх побороти. Ми запускаємо проект збору інформації про будь-який тиск на регіональні видання та найбільш резонансні випадки ми висвітлюватимемо на шпальтах видань в регіонах України та сайті Асоціації».


Довідка про АНРВУ:
АНРВУ об"єднує більш ніж 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює зі Всесвітнім Форумом Редакторів (WEF).