Лише преса сьогодні може сказати суспільству, що є добре, а що - погано. Або що дав нам Медійний Конгрес

Цей вислів Євгена Глібовицького став для мене знаковим. Ось те УТП, навколо якого ми кружляли, але не могли сформулювати. Правда, проблема в тому, що окрім проголошення цієї поважної місії, видавцям потрібно робити свою роботу якісно. І на сьогодні ця місія недовиконується українськими медіа.

Наші видавці хочуть вчитися. Це - добрий знак. Більше ста учасників зібрав П’ятий Медійний Конгрес. Раніше він звався Газетним, проте цьогоріч на вимогу сучасним фактичним тенденціям його формат розширили. Провідні українські медіа вже чітко відчули потребу в новій бізнес-моделі. І основний ресурс, який їм тепер потрібен - це знання. Організація бізнесу в он-лайні, інтернет-маркетинг, користувацькі інтерфейси та робота зі спільнотами в мережі - таким є профіль сучасного медіа-менеджера. Цих знань немає у теперішніх видавництвах. Прогресивніші з них вчаться на конференціях та на успішних кейсах колег, інші ж відстануть, можливо назавжди.

Спробуємо викласти почуте на Конгресі в 7 ключових висновках.

Висновок перший. Ідеологічний. Як вже згадувалось, вся країна і медіа зокрема стоять на порозі великих змін (однією з таких змін є наближення до асоціації з ЄС). Це означає, що зі старими традиціями та старими принципами роботи ми вже не зможемо існувати. Для медіа важливо усвідомити головну їх цінність для суспільства і правильно вибудувати технології роботи. Тобто не лише правильні цілі, а й правильна робота.

Висновок другий. Рекламний. Рекламні бюджети сумарно ростуть і в Україні, і в світі. Головний тренд - таргетинг по інтересам (плюс ремаркетинг) та он-лайн відеореклама. Крім цього, інтернет в Україні вже можна виміряти у цифрах традиційних медіа - охоплення та накопиченого рейтингу (GRP, TRP).

Висновок третій. Контентний. Більше половини українців користуються інтернетом. Більше половини доповідей на конгресі були присвячені он-лайну! Очевидно, що аудиторія потребує новин, оригінальних та якісних. Наскільки видавці задовольнять потребу - побачимо на Конгресі через рік.

Висновок четвертий. Про зміну акцентів. Здається, більшість вже зрозуміли, що треба робити, і тепер шукають шляхи “як зробити?”. Як стати он-лайн компанією, що має в своєму портфелі також друковане видання? Приклад “Агори” показав П’йотр Гражек із Польщі.

Висновок п’ятий. На ринку є багато безкоштовних чи майже безкоштовних, продуктів для видавців. Слухачі Конгресу почули з перших вуст про сервіси Google (відеоконференції), Скупшот (фото від читачів)...

Висновок шостий. Мобільний. Мобільні платформи на сьогодні займають до 15% у загальному користуванні інтернетом в Україні. Читання новин є третью за рейтингом активністю користувачів мобільного інтернету. Добрий знак.

Висновок сьомий, останній. Медіаінфляція у новому прояві в регіонах. Місцеві політики почали активно створювати новинарні сайти. В результаті в одному регіоні з’являється по 5-10 нових онлайн проектів, конкурувати з котрими варто саме якісним контентом.

Конгрес ще раз показав всім учасникам - медійна спільнота сформувалась! Нам цікаво зустрічатись, ми бачимо схожі проблеми, ми разом шукаємо рішення. Далі буде ще цікавіше!

Знайдіть себе на фото з Медійного Конгресу

Презентації з загальної сесії Конгресу

Презентації з першого потоку Конгресу

Презентації з другого потоку Конгресу

Презентації з третього потоку Конгресу