Головні медіа-тренди, озвучені під час VII Конгресу інформаційних сайтів та міських порталів

27 листопада в Київі не лише “чорна п”ятниця” знижок в магазинах, а й день збору основних гравців медіа-ринку на VII Конгрес інформаційних сайтів та міських порталів, що щороку проводить Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ). Конгрес – постійне місце збору власників, керівників та топ-менеджерів українських онлайн ЗМІ. Кожного року – нові фахівці з Польщі, Чехії, Білорусі та України діляться найголовнішим – власним досвідом управління проектами. Майже 30 презентацій від коло 30-ти спікерів-практиків, неформальне спілкування за кавою, під час ланчу та фуршету зі смачним вином – це особлива атмосфера, під час котрої формується світогляд учасників та розвиток власних проектів, вимальовуються плани на наступний рік та встановлюються зв”язки з колегами для подальшою співпраці. Головні теми цього року - як заробляти на новинарних онлайн медіа, як просувати медіа та як забезпечувати якісний контент для них.

Сьомий конгрес став багатим на цікавих і корисних для аудиторії спікерів. У столичному Fedoriv Hub виступали Роман Імієльськи (головред Wyborcza.pl), Кшиштоф Мікульськи (директор з розвитку Agora.pl), Юрій Зіссер (засновник Tut.by), Бартош Залецкі (Газета Виборча), Денис Бігус (засновник «Канцелярська сотня»), Олександр Човган (RIA, 20minut, MoeMisto, Automoto.ua, hotels24.ua), Сергій Сахаров (редактор Citydog.by). Своїм досвідом поділилися ще понад 20-ть спікерів-практиків: онлайн-видавців, представників агенцій з SEO, SMM, маркетинга та реклами.

10 головних висновків , що ми винесли з виступів спікерів:

1. Революційна еволюція - ось як можна назвати те, що відбувається у видавничому світі. Ринок радикально змінюється, до створення медіа-продукту щороку застосовуються нові підходи. Щороку змінюється також і культура та способи споживання медіа. Зміни можна спрогнозувати, до них треба підготуватися.

2. Споживачі медіа дуже швидко розділяються на групи за інтересами. Вміння персоніфікувати контент - ось секрет успіху для видавців у найближчому майбутньому. Люди хочуть читати і дивитися те, що зроблено ніби спеціально для них. Редакціям потрібно навчитися якісно працювати на вузькосегментовані аудиторії.

3. Для SEO-просування ваших медійних ресурсів все більшого значення набувають соцмережі. Чи не головною метрикою успішності проекту зараз є кількість розшарень у соцмережах. Покращення цього показника - питання, яким мають займатися SMM-спеціалісти. Головне для цього – створювати якісний контент.

4. Гейміфікація новин - новий тренд, який задали передові медіа. Ігри - це емоція. Вони дають змогу глибше залучити аудиторію, помістити читача ніби всередину історії, яка описується. Ігри на медіа-ресурсах можуть бути як складними (симулятор сирійського біженця, наприклад), так і простими. Доступний інструмент для усіх медіа - тести і тестові ігри.

5. П'ять простих секретів успішного пабліку у соцмережах: будь лаконічним, не мудруй, не примножуй світ болю, будь першим, прогнозуй.

6. За результатами досліджень Google - 79% користувачів смартфонів лишаються незадоволеними, коли потрапляють зі смартфонів на десктоп-версію сайту. Орієнтація на універсальність та зручність сайтів для користувачів різноманітних гаджетів (десктопи, планшети, смартфони, смартгодинники) - запорука успіху проекту в майбутньому.

7. Сфера ЗМІ завжди залишалась десь на перетині мистецтва, творчості та ремесла. Нова доба, нові формати, нові підходи, нові гаджети виводять фактор творчості на перший план. На медіа-ринку перемагають проекти, що пропонують читачам свіжий підхід та насолоду від відчуття поінформованості.

8. Новини перестали бути дефіцитним товаром. Це сталося давно. Набирає цінності контент, який розшифровує процеси, що відбуваються навколо нас. Нова місія медіа - пояснювати; робити складне простим; нудне, але важливе - цікавим.

9. Івенти - нова сфера діяльності медіа. Організація зустрічей, конференцій, концертів, лекцій. Ваша аудиторія довіряє вам? Посильте цю довіру та монетизуйте її. Допоможіть вашому рекламодавцю особисто зустрітися з вашою аудиторією, тобто зі своїми клієнтами.

10. Доходи від банерної реклами будуть знижуватися, користувачі її просто блокують. З кожним роком інструментами на кшталт AdBlock користуються все більше людей. Навіть у Google прогнозують, що більшість доходів з 2020 року отримуватимуть з нерекламних джерел. Рекламні бюджети перетечуть в native-інструменти, SMM та ще кудись. Тут на нас можуть чекати сюрпризи.

Презентації, що були представлені під час Конгресу.