Перша реакція влади на відкритий лист АНРВУ

Стало відомо про реакцію на відкритий лист АНРВУ, УАВПП та НСЖУ від 9.12.2008, де ми звертались із закликом про консолідацію зусиль для полегшення умов для ведення видавничого бізнесу у2009 році. Перший Віце-прем`єр-міністр Іван Васюник своїм дорученням №61664/1/1.08 від 27.12.2008 доручив розглянути звернення Мінекономіки, Мінфіну, Мінпромполітики, Держкомтелерадіо та подати Кабінету Міністрів узгоджені пропозиції...

Держкомтелерадіо у своєму листі № 7200/34/4 від 30.12.2008 повідомило, що в рамках Робочої групи з питань аналізу ситуації у видавничій сфері України було обговорено проект Меморандуму про співпрацю учасників ринку видавничої продукції в умовах економічної кризи.

В процесі підготовки меморандуму було визначено основні вектори впливу, зокрема, з боку держави, видавців, імпортерів, виробників паперу, рекламних та PR агентств, компаній рекламодавців та розповсюджувачів преси, які будуть враховано в документі.

Електронні копії документів можна переглянути тут:

Відкритий лист Преса закликає державу та партнерів до спільних антикризових дій

Доручення першого Віце-прем`єр-міністра Івана Васюника

Лист Державного Комітета Телебачення і Радіомовлення України - Стор. 1, Стор. 2

Оксана Бровко, виконавчий директор АНРВУ: « Своєчасна підтримка ЗМІ в країні - це вкрай важлива справа, оскільки гарантує в певній мірі незалежність видань від політичного впливу. Тому ми розраховуєму на швидкий та позитивний діалог між владою та представниками ЗМІ задля пошуку шляхів полегшення умов ведення видавничого бізнесу.»

 

Нагадаємо, що у відкритому листі, який було направлено Українською Асоціацією Видавців Періодичної Преси (УАВПП), Асоціацією Незалежних Регіональних Видавців України (АНРВУ) та Національною Спілкою Журналістів України (НСЖУ) 9 грудня 2008 року Президенту України, Прем`єр-міністру України, Голові Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформації та Голові Національної комісії з утвердження свободи слова та розвитку інформаційної галузі містилася пропозиція ввести пільгове цільове кредитування видавничих компаній на закупівлю паперу для друку саме газет та журналів. А також - ввести тимчасове (на 2009 рік) пільгове оподаткування паперу, який використовується для друку газет та журналів, за ставкою 0% ПДВ.