Відкритий лист АНРВУ з приводу побиття головного редактора ВД "Ого" у РівномуГолові Верховної Ради України
Литвину В.М.
Уповноваженому Верховної Ради України
Карпачовій Н.І.
Міністру Внутрішніх справ України
Луценку Ю.В.

 

Відкритий лист


Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України занепокоєна низкою випадків насилля стосовно журналістів та працівників ЗМІ міста Рівне, безкарністю зловмисників та неефективними діями правоохоронних органів Рівненсьскої області.

За інформацію голови Рівненської обласної організації Незалежної медіа-профспілки України Сергія Штурхецького, більше десяти нападів на представників рівненських ЗМІ було вчинено за останні декілька років. Зокрема, жертвами розбійних нападів, побиттів стали заступник редактора інформаційного відділу “Радiо Трек” Андрій Конько, колишній телеоператор програми “Патруль” Олександр Кондратенко, журналістка радіо “Свобода” Валентина Романюк, журналіст газети журналістських розслідувань “Під прицілом” Іван Чорнобай, журналіст газети “Рівне вечірнє” Влад Ісаєв.
В жодному із випадків справу не було розкрито – зловмисників не знайдено і не покарано.

28 червня 2009 року у місті Рівне вчинено ще один напад на журналіста. Жертвою зловмисників став головний редактор Видавничого дому "ОГО" та ведучий суспільно-політичних програм на телеканалі "Рівне 1" Віталій Голубєв. Напад скоєно трьома невідомими у міському парку культури та відпочинку ім.Т.Шевченка, неподалік міськвідділу міліції. Нападники забрали мобільний телефон, гроші, банківські картки та посвідчення журналіста. Потерпілого зі струсом головного мозку та забоями госпіталізували в нейрохірургічне відділення Рівненської міської лікарні.
Причину нападу наразі не встановлено, проте сам Віталій Голубєв не виключає, що факт насилля пов’язаний з його журналістською діяльністю.
Однак начальник Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області Григорій Зарічнюк виключає, що факт нападу пов’язаний з професійною діяльністю Віталія Голубєва. Аргументом на користь цього припущення він вважає відсутність попередніх загроз постраждалому. Григорій Зарічнюк повідомив, що правоохоронці вже мають певні напрацювання, і невдовзі винних буде притягнуто до відповідальності.
Проте, за словами Сергія Штурхецького , саме такі обіцянки надавалися керівництовом Рівненського МВ УМВСУ у всіх попередніх випадках насилля стосовно журналістів та працівників ЗМІ міста Рівне. Більш того, у Рівному жертви грабіжників (не тільки журналісти) не можуть домогтися реєстрації заяви, порушення кримінальної справи. Очевидна кричуща соціальна проблема – рівненські міліціянти, не виконуючи своїх службових обов’язків, відверто демонструють неповагу до постраждалих громадян.

Враховуючи вище викладені факти, Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України має підстави для критичного ставлення до сумлінного виконання рівненськими правоохоронцями своїх службових обов’язків. АНРВУ вважає, що напади на журналістів та пов’язана із ними неефективність дій правоохоронців є посяганням на свободу слова в Україні та перешкоджанням професійній діяльності фахівців ЗМІ. Асоціація розцінює дану ситуацію як намагання залякати найбільш соціально свідомих представників мас-медіа та спробою маніпулювання громадською думкою Рівненщини.
Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України наголошує на необхідності реагування з боку Міністерства Внутрішніх Справ України на бездіяльність співробітників Рівненського МВ УМВС України в Рівненській області та наполягає на службовому розслідуванні і притягненні винних посадових осіб до відповідальності. АНРВУ вимагає від міністра внутрішніх справ пана Луценка ефективних дій, що сприятимуть розкриттю усіх попередніх випадків насилля стосовно журналістів та працівників ЗМІ міста Рівне, у тому числі - нападу на головного редактора Видавничого дому "ОГО" та ведучого суспільно-політичних програм на телеканалі "Рівне 1" Віталія Голубєва.
Асоціація Незалежних Регіональних Видавців України звертається до Верховної Ради України з проханням взяти на контроль ситуацію щодо захисту прав людини та свободи слова, а також перешкоджання професійній діяльності журналістів у Рівненській області.

Голова Ради Директорів АНРВУ,
Олександр Човган