Квітень –травень: результати моніторингу

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) за підтримки проекту «У-Медіа» в Україні отримала результати галузевого дослідження складності ведення газетного бізнесу в регіонах у квітні-травні. Опитано 21 регіональне видавництво України. Переважна більшість опитуваних є членами АНРВУ.Згідно отриманих даних, на питання “чи відчули ви, що стало складніше вести видавничий бізнес у вашому регіоні” 24% опитуваних відповіли «так».

    Про тиск на журналістів та редакторів під час підготовки ними матеріалів заявило 2 регіональних видавництва. Труднощів з реалізацією видань протягом опитуваного періоду не було.

Вже другий місяць поспіль видавець з Феодосії повідомляє про неодноразові спроби з боку представника місцевої влади координувати контент газети.


Ірина Прокопюк, засновник, газета Кафа: «Поскольку мэр города указывал дважды на этой неделе в разговоре со мной, а до этого по аналогичному вопросу мне звонил его помощник, я считаю нужным выразить свою позицию. Я думаю, что не может быть цензуры в газете. В том числе и самоцензуры, когда вам звонят, а у вас коленки дрожат и говорите: "Ага, ага! Мы  будем писать только хорошее!". Уверена, что возможны разные взгляды на факты,  которые не нравятся городскому руководству  (да, собственно, и мне тоже); Но! Классик, помнится, говорил: "Я не разделяю вашего мнения, но я готов отдать жизнь за то, что бы могли его выразить!".

Оксана Бровко, виконавчий директор АНРВУ: «Ми будемо слідкувати за розвитком подій в газеті Кафа. Сподіваємося, така «координація» не перетвориться в системні намагання впливати на редакційну політику незалежного видання.»


АНРВУ продовжує щомісячний моніторинг регіональних видань і запрошує видання, які не є членами АНРВУ, долучатися до моніторингу.