Березневий максимум: дев’ять регіональних видавництв відчувають тиск на медіа

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) за підтримки проекту «У-Медіа» в Україні отримала результати галузевого дослідження складності ведення газетного бізнесу в регіонах у лютому. Опитано 21 регіональне видавництво України.

Переважна більшість опитуваних є членами АНРВУ.

Згідно отриманих даних, на питання “чи відчули ви, що стало складніше вести видавничий бізнес у вашому регіоні” 43% опитуваних відповіли «так».

    Аналогічна кількість представників регіональних редакцій заявили про тиск на журналістів та редакторів під час підготовки ними матеріалів. Про труднощі з реалізацією своїх видань заявило шестеро з опитуваних видавництв.

Міста, представники яких заявили про утиски регіональних медіа: Дніпропетровськ, Чернівці, Хмельницький, Харків, Одеса, Львів, Кременчук, Запоріжжя, Донецьк.

І по сей день не розв’язана ситуація з Газетою по-київськи та її регіональними виданнями: з 11 березня газети не виходять, залишаючи восьмисот тисячну читацьку аудиторію без улюбленого видання.

Запоріжжя: перші ластівки тиску – незадоволення місцевої влади критичними матеріалами, що публікуються на шпальтах газети.

Феодосія: перші результати дії Податкового кодексу - кіоски Союздруку та супермаркети припинили співпрацю з приватними підприємцями, що займалися до квітня постачанням газет.


АНРВУ продовжує щомісячний моніторинг регіональних видань і запрошує видання, які не є членами АНРВУ, долучатися до моніторингу.


Довідка про АНРВУ:
АНРВУ об’єднує понад 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює зі Всесвітнім Форумом Редакторів (WEF).