Лютий 2011р.: влада починає наступ на регіональні медіа?

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) за підтримки проекту «У-Медіа» в Україні отримала результати галузевого дослідження складності ведення газетного бізнесу в регіонах у лютому. Опитано 21 регіональне видавництво України. Переважна більшість опитуваних є членами АНРВУ.


Згідно отриманих даних, на питання “чи відчули ви, що стало складніше вести видавничий бізнес у вашому регіоні” 38% опитуваних відповіли «так».

    33% представників регіональних редакцій заявили про тиск на журналістів та редакторів під час підготовки ними матеріалів. Жодне з опитуваних видавництв не заявило про труднощі з реалізацією своїх видань, котрі були б пов’язані з критичними статтями.

Як показало опитування, лютий місяць виявився найскладнішим для роботи журналістів та редакторів 7 регіональних видань: 33% позитивних відповідей про тиск та перешкоджання роботі - це найвищий показник за час існування проекту моніторингу. Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Львів, Кременчук, Київ, Донецьк – ось міста, де представники газет заявляють про тиск, створення перешкод в роботі видавництва та при здійсненні професійної діяльності журналістів редакцій. Наразі утиски мають прихований характер: натяки на зв’язок між критичним матеріалом, що опубліковано на шпальтах одного з видань, та позаплановими перевірками даного видавництва, відмова журналістам надавати коментарі та інформацію, обмеження доступу журналістів до інформації – ось короткий перелік перешкод та труднощів, котрі почали з’являтися в лютому.


АНРВУ продовжує щомісячний моніторинг регіональних видань і запрошує видання, які не є членами АНРВУ, долучатися до моніторингу.


Довідка про АНРВУ:
АНРВУ об’єднує понад 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює зі Всесвітнім Форумом Редакторів (WEF).