АНРВУ: Регіональні медіа, що зазнали тиску минулого року

      Підсумок щомісячного моніторингу регіональних видань в 2010р. в рамках проекту моніторингу тиску на медіа бізнес в регіонах, що проводиться Асоціацією незалежних регіональних видавців України(АНРВУ) за підтримки проекту У-Медіа в Україні      Майже половина всіх опитуваних регіональних видавництв відчувала тиск під час роботи протягом минулого року. Відносне затишшя у літній період більш за все пояснюється відпусками, тому видавництвам в цілому та їх журналістам дихалося вільніше у липні-серпні.
     

      Найбільшого тиску зазнало видання з Житомира. Майже 90% позитивних відповідей на питання «чи відчуваєте ви тиск під час здійснення своєї діяльності як медіа».
      З невеликим відривом на другому місці з приблизно однаковими значеннями – Феодосія, Одеса та Черкаси ( 7 з 9 позитивних відповідей про тиск на видавництво).

      Вадим Павлюк, головний редактор «20 хвилин», Житомир  : «В Житомирі основний тиск на роботу редакції газети "20 хвилин" йде від силовиків - міліції та прокуратури. І хоча заборонити якісь публікації вони не в силах (хоча "натяки" були), правоохорнці йдуть іншим шляхом - обмежують доступ журналістів до інформації, чинять перепони на місці подій, перекручують інформацію. Серед свіжих прикладів - інцидент, що стався три місяці тому. Співробітники житомирського відділу по боротьбі з наркотиками влаштували незаконний обшук в квартирі білоруського опозиціонера Ігора Коктиша. Після дзвінка в редакцію дружини Ігора, на місце подій виїхали двоє журналісток редакції. Проте, працівники міліції мало того, що відмовились пояснити, що відбувається, але й застосували проти журналістів силу, відібрали редакційний фотоаппарат. Зараз прокуратура Житомирської області по цьому факту порушила кримінальну справу. Щодо місцевої влади, то від них якогось тиску на роботу редакції не відбувається. І хоча критичні публікації з’являються регулярно, проте чиновники лише розводять руками. Мовляв, а що ж поробиш - ця ж газета незалежна»

     Протягом минулого року журналісти опитуваного Житомирського видання відчували тиск під час підготовки матеріалів у 8 випадках з 9.
      Оксана Бровко, виконавчий директор АНРВУ: «Протягом 8 місяців з дев’яти у 2010 році наші опитувані видавці з Житомира відчували тиск. Протягом 7 місяців з 9-ти - видавці з Одеси, Феодосії, Черкас не могли нормально вести бізнес, оскільки місцева влада та/чи представники правоохоронних органів тим чи іншим чином намагалася ускладнювати їх роботу. Ми стурбовані такою негативною тенденцією і закликаємо інші регіональні видавництва повідомляти нам про намагання втручатися в їх бізнес та професійну діяльність як медіа. В разі потреби, ми готові допомагати газеті підтримкою та захистом. Тиск на медіа – неприпустимий в демократичному суспільстві».
       Про АНРВУ:
       АНРВУ об’єднує більше, ніж 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює з Всесвітнім Форумом Редакторів (WEF).


        АНРВУ