У грудні знов погіршали умови при розповсюдженні преси. Умови ведення бізнесу та тиск на редакторів залишилися на рівні листопада

Асоціація незалежних регіональних видавців України (АНРВУ) за підтримки проекту «У-Медіа» в Україні отримала результати галузевого дослідження складності ведення газетного бізнесу в регіонах у грудні.

Було опитано 21 регіональне видавництво з 19 регіонів України. Переважна більшість опитуваних є членами АНРВУ.

Згідно отриманих даних, на питання “Чи стало складніше вести видавничий бізнес у зв´язку з діями влади” - 43% регіональних видавництв відповіли "так". Це повністю співпало з даними досліджень за листопад.
Не змінилися показники тиску на редакторів/журналістів. Так 14% опитуваних вказали на це у грудні, як і 14% опитуваних у листопаді.
Погіршилися справи з розповсюдженням преси при публікації критичних матеріалів про дії органів влади. У грудні 16% видавців вказали на це в анкетах, проти 5% видавців у листопаді. Редактори видань з Вінниці та Тернопіля повідомили, що їх попередили: у разі публікації необ´єктивної інформації про дії органів влади - проблеми можуть виникнути у продавців преси при реалізації газет з такою інформацією.

 

 АНРВУ продовжує щомісячний моніторинг регіональних видань і запрошує видання, які не є членами АНРВУ, також долучатися до досліджень.


Довідка про АНРВУ:
АНРВУ об´єднує більш ніж 20 регіональних видавничих компаній, що видають близько 100 найменувань видань. Асоціація є членом Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) та співпрацює зі Всесвітнім Форумом Редакторів (WEF).