Новий голова громадської ради Держтелерадіо Олександр Човган буде координувати розвиток свободи слова в Україні

Громадська рада Державного комітету телебачення та радіомовлення України сьогодні на черговому засіданні вибрала нового голову. Одноголосно ним став Олександр Човган, 37-річний представник України в раді директорів Всесвітньої газетної асоціації (WAN-IFRA), голова Асоціації «Незалежні регіональні видавці України», засновник найбільшої регіональної медіа-корпорації (до її складу входять кращі газети, радіо, інтернет-портали у Вінниці, Житомирі, Тернополі та Хмельницькому, це газетні бреди «RIA» та «20 хвилин», а також один із найбільших Інтернет-холдингів країни RIA.ua)."Мій 18-річний досівд розвитку незалежних ЗМІ в регіонах однозначно буде сприяти утвердженню в Україні міжнародних норм свободи слова та журналістських стандартів, - сказав Олександр Човган, коментуючи своє обрання в громадській раді Держкомтелерадіо. - На законодавчому рівні зараз це стосується законопроекту “Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації”, який потребує доопрацювання спільно зі всіма незалежними інститутами з розвитку ЗМІ в Україні, громадськими організаціями.

Олександр Човган


Проект громадського телебачення та радіо, який підтримує й президент Віктор Янукович, має пройти громадську експертизу. Як відомо, розглядаються два шляхи створення громадського мовлення в Україні: на базі державних телерадіокомпаній, а також створення громадського телебачення з абонентською платою як способом фінансування. Поки ще йде мова лише про концепцію, брати участь в її обговоренні повинні всі. Одна з пропозицій, яка вже надійшла до мене, - це введення механізму громадського контролю за якістю програм і об‘єктивністю новин на громадському телебаченні. Ми будемо лобіювати поправки до законодавства про ЗМІ через Держкомтелерадіо, профільний парламентський комітет, депутатів. По суті, громадська рада Держкомтелерадіо виступить координатором в питаннях розвитку свободи слова в Україні.

Зараз важливо прискорити процес затвердження концепції громадського телебачення, щоб Європа не ставила питання, чому тягнеться резина і відкладаються реформи. Ми повинні на законодавчому рівні чітко закріпити, наприклад, такі питання, за якими критеріями оцінювати об‘єктивність інформації, що подається в новинних сюжетах, як буде здійснюватися контроль за редакційним змістом на громадському телебаченні.

У нас багато завдань, і ми отримаємо справжню синергію від взаємодії зібраних в Громадській Раді представників реально працюючих громадських організацій таких як фонд «Відродження», Східно-європейський інститут проблем медіа, Академія Української Преси, УАВПП, Індустріальний Телевізійний Комітет, Незалежна асоціація мовників, Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» та інших не менш шанованих інституцій."