Всесвітній газетний конгрес відбудеться в Україні.

Всесвітній газетний конгрес відбудеться в Україні у 2012 році. Таке попереднє рішення оголосив президент Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) Гевін О`Pеіллі на Раді Директорів WAN-IFRA перед початком міжнародного форуму редакторів, який зараз проходить в Гамбурзі (Німеччина).

 

— Ми отримали запрошення від Президента України Віктора Януковича провести в Києві Всесвітній Газетний Конгрес у 2012 році. Ми погодимо це питання з Радою Директорів протягом найближчих місяців, — сказав він.

Цього року в Україні побуває генеральний директор Всесвітньої Газетної Асоціації (WAN-IFRA) Крістоф Райс, який планує відкрити Всеукраїнський Газетний Конгрес 29 жовтня. У роботі Всеукраїнського Конгресу візьмуть участь майже двісті перших осіб газет та мультимедійних компаній.

— Обидва конгреси, які відбудуться в Україні, — дуже важливі кроки для розвитку демократії, — коментує обраний вчора в Гамбурзі представник України в Раді Директорів WAN-IFRA Олександр Човган. — Принаймні в той час, коли в політичних колах мусуються ідеї про «російський варіант». Україна має обирати власний шлях, вигідний для нашої країни. А без підтримки демократичної Європи цей шлях пройти буде не можливо.

Всесвітня Газетна Асоціація, яка планує провести в Україні Всесвітній Газетний Конгрес у 2012 році, є некомерційною, недержавною організацією, яка заснована в 1948 році і представляє більше 18 тисяч видань на п`яти континентах. WAN-IFRA має статус офіційного консультанта, що представляє інтереси газетної індустрії в ЮНЕСКО, ООН та в Раді Європи.

Один з напрямків діяльності — захист і просування свободи преси та економічної незалежності газет як необхідної умови для цієї свободи. На початку 2010 року журналісти й правозахисні організації частіше заговорили про обмеження свободи слова в Україні. Президент Віктор Янукович заявив, що в Україні ще багато потрібно зробити для забезпечення свободи слова.