Стандарти роботи в соціальних мережах

Стандарти роботи у соціальних мережах (СМ) . Проект

 

на основі стандартів Associated Press

http://www.ap.org/Images/Social-Media-Guidelines-7-24-2012_tcm28-8378.pdf

 

Профіль

Всі журналісти видавництва заохочуються мати власні профілі в СМ. Рекомендується:

· використовувати свій аккаунт в СМ і для професійного збору інформації, і для публікації інформації видавництва в мережі

  • мати один акаунт, яким користуватися і особисто, і професійно
  • вказати у власному профілі свої місце роботи

· співробітник у власному профілі має використовувати власну світлину, не логотип видання, де він працює

Заборонено постити інформацію щодо видавництва, що є конфеденційною. Не рекомендується вказувати власні політичні погляди та постити інформацію, яка б ілюструвала їх.

Позиція журналіста

Співробітники видавництва мають усвідомлювати, що їх власні пости в СМ можуть вплинути на репутацію медіа, де вони працюють. Співробітникам видавництва не рекомендується висловлювати власну позицію щодо гострих громадських проблем, брати участь в їх громадських обговореннях, рухах, з ними пов”язаних.

Співробітники видавнитцва можуть писати приватні пости та коментарі щодо культурних, спортивних подій, тощо. Але кожного разу потрібно взважувати, чи не порушить даний пост чи інформація принципу всебічного висвітлення події чи ситуації.

 

Конфіденційність

Співробітникам видавництва рекомендується пам”ятати, що кожен приватний пост та інформація в будь-якому разі будуть пов”язувати їх з виданням видавництва. Навіть якщо буде встановлено обмеження кола в СМ “лише для друзів”.

Ми рекомендуємо персоналізувати свій профіль в СМ для розподілу того, який саме контент на яку аудиторію буде публікуватися/поститися.

 

Ретвітинг

Ретвіти/решейри/лайки не мають виглядати так, наче ви висловлюєте власну думку. Ретвіти/решейри/лайки без вашого власного коментаря можуть мати вигляд як такі, котри ви схвалюєте/підтримуєте.

Дружба/підписка – friending/following

 

Публікації

Вітається публікація співробітниками видавництва інформації видання в соціальних мережах. Публікуючи ту чи іншу інформацію в соціальній мережі, обов”язково подавайте лінки на джерело походження. Не рекомендується публікувати та давати лінки на інформацію з джерел, завідома відомих як невідповідні.

Журналісти видавництва обов”язково публікують лінки:

  • на власні статті в виданні/-ях видавництва
  • на ексклюзивну інформацію видання
  • на важливі новини видання

 

Спілкування з користувачами

Вітається будь-яке можливе спілкування зі споживачами контенту видавництва. Потрібно уважно ставитися до кожного схвалення чи критики контенту. Якщо отримано критичне зауваження щодо опублікованого контенту, котре не відповідає дійсності, рекомендується ввічливо вказати на неточність. За надану слушну пораду чи коментар рекомендується дякувати чи лайкати таку інформацію від споживача контенту. Однак краще уникати тривалого спілкування з сердитими людьми, пости яких не несуть конструктиву. Заборонено вживати образливий тон, непристойні, расистські коментарі.

 

Інше, що потрібно мати на увазі

Будь-яка інформація, що виникає в процесі публікації чи спілкування в СЦ, одразу стає публічною.

Будь-яке повідомлення, що стосується публікацій видань видавництва та містить потенційну загрозу судового позову, має бути передане юристу видавництва для подальшої оцінки ситуації.

 

Інтерактив з аккаунтами вашого видавництва

Рекомендується репостити інформацію, що публікується на офіційних еккаунтах в СМ видань видавництва. Не рекомендується коментувати публікації на офіційних еккаунтах, оскільки відзначати та коментувати мають споживачі инофрмації, а не журналісти, що її публікують.

 

Джерела

 

Видалення постів

 

Корегування постів